YALOVALI TENİSÇİLERİN BAŞARISI

yalovali-teniscilerin-basarisi

Yalova Tenis Kulübü olarak 7 sporcuyla katıldığımız bu turnuvada iki birincilik bir ikincilik ve bir üçüncülük başarısı ile dönülmüştür.
12 Mart 2015 Perşembe 23:40

 Türkiye Tenis Federasyonunca, 5-8 Mart  2015 tarihleri arasında, İstanbul Taç spor, Bursa Büyükşehir Belediye Spor ve İzmit Tenis kulübü tesislerinde düzenlenen  8-9-10 ve 12- 14   Yaş  Hafta sonu  turnuvasına Yalova Tenis Kulübü sporcularından    7 sporcu ile katıldı.

Yalova Tenis Kulübü Başkanı Nurullah Başol yaptığı açıklamada şu bilgileri aktardı. “İstanbul Taç spor Kulübünde düzenlenen 8-9-10 yaş hafta sonu turnuvasına katılan sporcularımızdan Nehir Kılınç  tüm rakiplerini ezici bir skorla yenerek oynadığı final maçında Worl Point kulübünden İrem Naz Ezim’i 4/0- 4/0 yenerek  gurubunda 1nci olmayı başarmıştır. Yine kulübümüzde yetişen ve çok kısa bir süre sonra kulübümüz saflarına katılacak olan ferdi sporcumuz Sude Yılmaz  oynadığı tüm maçları alarak final oynamaya hak kazanmış ve oynadığı final maçında Gebze tenis Kulübünden Selin Ocak’ı 4/1 – 4/1 yenerek  gurubunda 1nci olmayı başarmıştır.

Bursa büyükşehir Belediye spor kulübünde düzenlenen 14 Yaş  hafta sonu turnuvasına  10 Yaş gurubu sporcumuz Sevinç Saybo katılmış ve yaptığı  maçlarında tüm rakiplerini yenerek final oynama hakkını elde etmiştir. 3 saatten fazla süren final maçında  ilk seti GD tenis Akademi sporcusu Defne Çırpanlı karşısında  7/5 almayı başarmış ancak başlayan rüzgarın etkisiyle ikinci seti 5/7 kaybederek maç 3 ncü sete uzamıştır. Yapılan zorlu mücadele sonucu  maçı 5/7 vererek gurubunda 2. Olmayı  Başarmıştır.

12 yaş hafta sonu turnuvasının düzenlendiği İzmit  Tenis Kulübüne katılan Tuna Ayaz oynadığı maçlarda averajla 2 nci olmuş ve yaptığı final maçında 3.ncü olmayı başarmıştır.

Turnuvalara katılan tüm sporcularımızı İlimizi en iyi bir şekilde temsil etmişler be başarılarına bir yenisini daha katmışlardır.  Yaptıkları maçlarda verdikleri mücadeleden ve İlimizi  en güzel şekliyle temsil ettiklerinden dolayı kendilerini gönülden kutluyorum.Yalova Tenis Kulübü olarak 7 sporcuyla katıldığımız bu turnuvada  iki birincilik bir ikincilik ve bir üçüncülük başarısı  ile dönülmüştür.  Tüm ekibimizle inanıyoruz ki 2014 yılı içinde elde edilen birçok birincilik ve ikincilik başarılarımız  bu yıl da devam edecektir. Önemli olanın elde edilen bu grup birinciliklerinin milli takım seviyesine taşıyabilmektir. Ancak her şeye rağmen yeni kurulmuş ve alt yapı tesislerini daha tam olarak tamamlayamamış bir kulüp olarak elde edilen bu başarılar bize gurur vermektedir.

Bu güne kadar  Kulübümüzle ilgili yapılan tüm basın bildirileri  objektif habercilik ilkeleri içinde yapılmaya özen gösterilmektedir.   Kurumsallığın ve  disiplinli çalışma düzeninin  sürdürülebilir başarının olmazsa olmazlarından olduğunu düşünmekteyiz.

  2015 yılı içinde katılacağımız turnuvalarda aynı başarıyı elde edeceğimizden hiç kuşkumuz yoktur. Alt yapı tesislerimizin tamamlanmasında kurulduğumuz günden bu güne kadar her zaman desteklerini gördüğümüz eski ve yeni Yalova Belediye Başkanlarımıza  ve Belediye çalışanlarına,  yardımlarını gördüğümüz tüm özel ve tüzel kişilere Teşekkür ediyorum.

Sporcularımızı ve bu sporcularımızı yetiştiren Hüseyin Tunç ve Selami Yıldız hocalarıma elde ettikleri bu başarılarından dolayı kutluyorum. Ayrıca sporcularımızın yetişmesi için gerekli tüm desteği veren sporcularımızın ailelerine ve yönetim kurulumuza teşekkür ediyorum.


Haber okunma sayısı: 674Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

YAZARLAR

Tüm Yazarlar

YALOVA - HAVA DURUMU

YALOVA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ