Bisikletçilerimiz Türkiye Şampiyonu

bisikletcilerimiz-turkiye-sampiyonu

Türkiye Bisiklet Federasyonu 2015 faaliyet programında yer alan “Türkiye Yol Bisikleti Şampiyonası” yarışları Büyük Erkek, Master Erkek A, Master Erkek B, Yıldız Bayan, Genç Bayan ve Büyük Bayan kategorilerinde 25 kulübün katılımı ile Karaman’da gerçekleştirildi. Şampiyonada Master Erkek - B Genel Takım Klasmanında, Yalova Belediye Gençlik ve Spor Kulübü 1. olarak bu kategoride Türkiye Şampiyonu oldu.
20 Ağustos 2015 Perşembe 11:58

6 kategoride toplamda 130'dan fazla bisikletçinin ter döktüğü organizasyonda zamana karşı yarışları 12 km ve 25 km olarak, yol bisikleti yarışları ise 52 km, 66 km ve 130 km’lik parkurlar olarak yapıldı. Şampiyonaya kentimizi temsilen Yalova Belediye Gençlik ve Spor Kulübü adına Zafer Yalın, Özgür Nevrez ve Bahadır Düner katıldı. Yarışların  ilk günü en yakın rakibi Bolu Gençlik ve Spor Kulübüne 2 dakika, 3. gelen Antalyaspor’a ise 3 dakika 30 saniye fark atan temsilcilerimiz ikinci günde aynı başarıyı sergileyerek şampiyonayı Master Erkek - B Genel Takım Klasmanında Türkiye Şampiyonu olarak tamamladılar. Şampiyonada aynı klasmanda Master Erkek B Zamana Karşı Klasmanını ise Zafer Yalın rakiplerinin önünde tamamlayarak 1.lik kupasını almaya hak kazandı. 

Yarışları değerlendiren Yalova Belediye Gençlik ve Spor Kulübü bisiklet takımı antrenörü ve takım kaptanı Bahadır Düner şunları dile getirdi; “Zorlu geçen yarışların ardında hem bireysel hem de takım halinde kendi klasmanımızda birinci gelerek Türkiye Şampiyonluğunu elde ettik. Yarışmalar esnasında ve öncesinde bizlere destek veren Belediye Başkanımız Vefa Salman’a teşekkür ediyor, şampiyonluğu tüm Yalova halkına armağan ediyoruz.” 


Haber okunma sayısı: 549

Haberin etiketleri:

www.kanalyalova.tv


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

YAZARLAR

Tüm Yazarlar

YALOVA - HAVA DURUMU

YALOVA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ