Uluslararası Kafkas Halk Dansları ve Müzik Festivali düzenlendi

uluslararasi-kafkas-halk-danslari-ve-muzik-festivali-duzenlendi

Yalova Kuzey Kafkas Derneği tarafından bu yıl 12.si düzenlenen Uluslararası Kafkas Halk Dansları ve Müzik Festivali Barış Manço Açık Hava Tiyatrosu’nda başladı. Geceye Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Hasavyurt Belediye Başkanı Saygitpaşa Umahanova, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Acar ve davetliler katıldı.
04 Ağustos 2015 Salı 11:43

Gecenin açılış konuşmasını yapan Yalova Kuzey Kafkas Derneği Başkanı Mehmet Aydemir, bu yıl 12.si düzenlenen festivalin heyecanını yaşadığını belirterek, festivale katkılarından dolayı Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’a teşekkür etti.

Konuşmasını yapmak üzere sahneye davet edilen Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “Yalova’da Dağıstan coğrafyasına emek veren Kuzey Kafkas Derneği, kökleri oradan gelen hemşehrilerimize hitap ediyor. Geçen sene gittik misafir olduk. Oradaki misafirperverliğin bizlerden çok daha üstün olduğunu görmek hem mutlu etti hem de çok şaşırttı. Bugün aramızda olan Hasavyurt Belediye Başkanı Saygitpaşa’ya huzurlarınızda bu nedenle bir kez daha teşekkür ediyorum. Kendilerini de kentimizde ağırlamaktan onur duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Festivalin gerçekleşmesinde emeği bulunan Dernek Başkanı Mehmet Aydemir’den en alt kısımda görev alan kişiye kadar tüm bireyleri kutluyorum. İnşallah 12.değil, 24.sü, 50.si de düzenlenir. Başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum” dedi.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’a katkılarından dolayı Yalova Kuzey Kafkas Derneği Başkanı Mehmet Aydemir tarafından teşekkür plaketi takdim edildi. Selamlama konuşması için sahneye davet edilen ve Yalova Kuzey Kafkas Derneği Onursal Başkanı ilan edilen Hasavyurt Belediye Başkanı Saygitpaşa Umahanova’ya şiltini ise Başkan Salman takdim etti.

Gece festivale katılan ekipler ve Yalova Kuzey Kafkas Derneği kursiyerlerinin gösterileri ile devam etti.


Haber okunma sayısı: 838Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

YAZARLAR

Tüm Yazarlar

YALOVA - HAVA DURUMU

YALOVA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ