YENİ KAMPÜSÜ ANLATTI

yeni-kampusu-anlatti

Çiftlikköy Belediye Başkanı Metin Dağ, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu’yu yeni döneminden dolayı tebrik ederken TİGEM’de yapılacak yeni kampüs alanıyla ilgili bilgiler aldı. Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından görevine yeniden atanan Rektör Eruslu’yu makamında ziyaret eden Başkan Dağ, başarı dileklerini iletti.
14 Kasım 2012 Çarşamba 00:42

 Dağ, ziyarette yaptığı açıklamada “Sayın Eruslu, üniversitemizin kurucu rektörü olarak ilk döneminde başarılı ve önemli işlere imza attı ki ikinci dönem de cumhurbaşkanımız tarafından bu göreve atandı. Rektörümüzün ilk döneminde başladığı projelerin ikinci dönemde de artarak devam edeceğine inanıyoruz. Özellikle kampüs alanı konusunda Yalova bu zamana kadar sıkıntılı dönemler yaşadı. Ancak bundan sonra rektörümüzün liderliğiyle Yalova Üniversitesi’nin güzel bir kampüse kavuşacağını ve ülkemizin önde gelen üniversiteleri arasına gireceğinden şüphemiz yok” diye konuştu.

Rektör Eruslu ise TİGEM’e yapılacak kampüs alanıyla ilgili yasal hiçbir sıkıntının kalmadığını iletti. Kısa bir süre içinde temeli atacaklarını belirten Eruslu, kampüs projesini Başkan Dağ’a ayrıntılarıyla anlattı. Eruslu, şöyle konuştu:

“Üniversite kampüsümüzde modern Selçuklu mimarisini kullanacağız. Bize ayrılan arazinin büyük bölümünde yeşil alan ve ormanlık bölgeler olacak. Bunun yanında tüm Yalova’ya hizmet verecek büyük bir açık hava tiyatrosu da kampüsümüz içinde olacak. Hazırlıklarımızı artık tamamladık. Karayollarıyla gerekli anlaşmalar sağlandı. Armagaz ile doğalgaz döşenmesi konusunda gerekli çalışmaları yaptık. En kısa sürede binalarımızı yapıp beraberce üniversitemizi en iyi noktalara getireceğiz”

Başkan Dağ, ziyarette ilçede bulunan Çıraklık Okulu binasının şu anda boş durumda bulunduğunu ifade ederek “Burası üniversitemize bağlı bir yüksekokul binası olarak değerlendirilebilir. Bu binanın üniversitemize verilmesi konusunda beraberce çalışmalar yapabiliriz. Biz de her türlü desteği vermeye hazırız” dedi. Dağ, ilçede üniversite adına yapılacak her türlü girişime sonuna kadar destek vereceklerini de sözlerine ekledi.

Ziyaret sonunda Metin Dağ, Rektör Eruslu’ya bir kalem hediye ederek “Umarım bu kalemle çok başarılı kararlara imza atarsınız” diye konuştu.
 


Haber okunma sayısı: 2100Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

YAZARLAR

Tüm Yazarlar

YALOVA - HAVA DURUMU

YALOVA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ