KOCADERE’Yİ ZOR GÜNLER BEKLİYOR

-kocadereyi-zor-gunler-bekliyor

Büyükşehir Yasa Tasarısının TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilmesiyle birlikte Belde Belediyesinden Köy statüsüne geçen Kocadere Belediye başkanı İlhan Aslan, Kocadere Beldesini zor günlerin beklediğini söyledi Kocadere’nin turistik bir belde olduğunu, mücavir alanlarının da geniş ve özellikle sahil yerleşim yerinde olduğunu söyleyen Kocadere Belediye başkanı İlhan Aslan, Kocadere’nin yılın 6 ayında nüfusunun 20 binin üzerinde olduğunu söyledi.
14 Kasım 2012 Çarşamba 00:40

 Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi verilerine göre nüfusu 2000’in altına düşen Kocadere Beldesinde, nüfus sayımının yıl sonunda yapılmasından dolayı, beldenin nufusunun düşük çıktığını yıl ortalama nüfusunun 15 binin üzerinde olduğunu vurgulayan Aslan, Turizm bölgelerinin çıkan kanunla birlikte zor günler geçireceğini, hizmetlerin de aksayacağını öne sürerek şöyle konuştu:

"Yazın Belediye olarak bölgemizde 20 binin üzerinde insanımıza hizmet veriyoruz. Alt ve üst yapı sorunlarının köy statüsüyle çözümlenmesi çok zor. Yazlık beldelerin bu kanunun dışında tutulması gerekiyordu” 


 


Haber okunma sayısı: 2223Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

YAZARLAR

Tüm Yazarlar

YALOVA - HAVA DURUMU

YALOVA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ